2018-10-03
Członkinie konfraterni Regina Madej-Janiszek i Ewa Wasiak w Radiowej Jedynce
2018-10-03
Członkinie konfraterni Regina Madej-Janiszek i Ewa Wasiak w Radiowej Jedynce
2018-09-22/23
Pielgrzymka "Z Podlasia do Warszawy ze:
św. Jakubem, bł. ks. Jerzym i Cz. Sł. Bożym kard. Stefanem. Pielgrzymka
Konfraterni św. Jakuba przy katedrze polowej WP w intencji kanonizacji bł. ks.
Jerzego Popiełuszki i beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia". Etap I: Sztabin - Osowiec-Twierdza
Foto: P. Szarko
sobota
https://photos.app.goo.gl/zd2GQDhDYGKzks4C8
https://photos.app.goo.gl/1ADd6aR5nNe4JZ4H6
https://photos.app.goo.gl/U9dmjNu9eh67SXLU9
niedziela
https://photos.app.goo.gl/dfmn5vhBAdy2RSj89
https://photos.app.goo.gl/mXw4snz3V64eJonQ9
https://photos.app.goo.gl/WpQkzfEwSkNY23so9
2018-09-10
Spotkanie przy katedrze polowej WP
2018-07-07/22
Pielgrzymka Konfraterni w Republice Czeskiej
Foto: P. Szarko
https://photos.app.goo.gl/uBXrjxV1yX2Zefuj9
https://www.facebook.com/Santiago-de-Compostela-Etapy-do-2027-219024785402691/
2018-05-31
Udział Konfraterni w Centralnej Procesji Bożego Ciała w Warszawie
Foto: E. Wasiak
2018-05-26
Ślub Ani Rudczenko i konfratra Karola Pawłowskiego
„Ach, co to był za ślub…”
Słowa znanej piosenki doskonale oddają atmosferę ślubu naszych przyjaciół, członków Konfraterni św. Jakuba, Ani Rudczenko i Karola Pawłowskiego, który odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie. Data ślubu - 26 maja - nie była przypadkowa. W Dniu Matki państwo młodzi chcieli podziękować Matce Bożej Łaskawej za Jej macierzyńską opiekę. Była to niezwykła uroczystość. Młodych poprowadził do ołtarza i przewodniczył ceremonii ślubnej ks. Sergiusz. Liczni koncelebransi udzielili młodej parze błogosławieństwa i składali serdeczne życzenia. Wśród gości były rodziny państwa młodych z Polski, z Ukrainy - skąd pochodzi Ania - z Włoch, przyjaciele, koledzy, znajomi i oczywiście przedstawiciele Konfraterni Św. Apostoła Jakuba Starszego przy katedrze polowej Wojska Polskiego. Młodej parze długo składano gorące, z serca płynące życzenia szczęścia na nowej camino ich wspólnego życia.
Ewa Wasiak
2018-05-07
Spotkanie przy katedrze polowej WP. Doroczne Błogosławieństwo Pielgrzymów Jakubowych
2018-04-21
Od Jakuba do Jakuba. Pielgrzymka z kościoła św. Jakuba Apostoła na Tarchominie do parafii św. Jakuba na Ochocie
21 kwietnia 2018 r. sprzed kościoła pw. św. Jakuba Apostoła na Tarchominie wyruszyła pielgrzymka do parafii pod tym samym tytułem na Ochocie. Pielgrzymka była jednym z wydarzeń obchodzonego w tym roku 500-lecia tarchomińskiej świątyni. Uczestniczyło w niej 115 pątników. Dla niektórych był to pierwszy odcinek pielgrzymki do Santiago de Compostela. Dla innych wspomnienie Drogi do grobu Świętego, którą już przeszli.
Pielgrzymi wyruszyli wczesnym rankiem po Mszy św. w kościele Jakubowym. Na szlak wyszły całe rodziny, niektóre z małymi dziećmi. Każdy pątnik otrzymał pakiet pielgrzyma, a w nim m.in. żółtą chustę z jubileuszowym logo kościoła oraz folder z historią świątyni, której budowę rozpoczęto w 1518 r. Starszym od tarchomińskiego jest w Warszawie tylko kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Nowym Mieście zbudowany w 1411 r. W czasie kilkugodzinnej wędrówki na drugi brzeg Wisły pielgrzymi odmawiali różaniec, modlili się, śpiewali piosenki pielgrzymkowe przy akompaniamencie gitary. Postoje zaplanowano w miejscach ciekawych historycznie i religijnie. Na pierwszym, przy świątyni Matki Bożej Loretańskiej, Bartłomiej Włodkowski - przewodnik, społecznik i prezes Fundacji "Ave" - barwnie opowiadał historię Domku Maryi i figury Matki Bożej Kamionkowskiej, dzieje dawnych włości bernardyńskich na Pradze. Planując pielgrzymkę, organizatorzy wybrali malowniczy szlak, wyciszony, sprzyjający modlitwie. Dopisała też pogoda - dzień był słoneczny i bardzo ciepły. Pielgrzymi nie raz wzbudzali zainteresowanie przechodniów.
W tarchomińskiej pielgrzymce szło czworo pątników z Konfraterni Św. Apostoła Jakuba Starszego przy katedrze polowej Wojska Polskiego: Teresa i Szczepan Grzesiukowie oraz Alina i Marek Mikulscy.
Ewa WasiakŹródło: Gość Niedzielny Nr 16/2018 z 21 kwietnia 2018 roku
Joanna Jureczko-Wilk: 18 km bliżej do Santiago de CompostelaLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.
Foto: Z. i M. Bazakowie
2018-04-14
Międzynarodowa konferencja naukowa "Rycerze i pielgrzymi w tradycji europejskiej"
TV Republika
https://www.youtube.com/watch?v=nPM0HukyZDM
Foto P. Szarko: https://photos.app.goo.gl/rAppcjYU8QFOVcR42
2018-04-12/15
XXIV Targi Wydawców Katolickich (Arkady Kubickiego)
W dniach od 12 do 15 kwietnia 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbywały się XXIV Targi Wydawców Katolickich, które zgromadziły w Arkadach Kubickiego 170 wystawców prezentujących ponad 12 tys. tytułów. Ks. Roman Szpakowski, dyrektor Targów, podziękował wszystkim, którzy tworzyli to wydarzenie. „Te Targi odbywają się dzięki wam, drodzy wydawcy i wystawcy. Chcę także podziękować tym wszystkim, którzy są odbiorcami. Cieszymy się, że tak licznie nas odwiedzacie. Cieszy nas też fakt, że tymi Targami wpisujemy się w rok duszpasterski i rok 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę”. Gościem honorowym Targów było włoskie wydawnictwo Scripta Maneant, które zaprezentowało monumentalny album „La Capella Sistina”, będący prawdziwym arcydziełem poligrafii. W wyniku zastosowania nowoczesnej, unikalnej metody fotograficznej album prezentuje każdy, nawet najmniejszy szczegół malowideł, które w XV w. wykonali malarze włoscy, m.in. Michał Anioł, Sandro Botticelli, Pietro Perugino. Spektakularny projekt wydawniczy powstał we współpracy z Muzeami Watykańskimi. Konfraternia Św. Apostoła Jakuba Starszego przy Katedrze Polowej Wojska Polskiego zaprezentowała na Targach m. in. przewodniki po polskich drogach św. Jakuba autorstwa członków Konfraterni, materiały z konferencji Jakubowych, które co roku odbywają się w Krakowie oraz muszle – nieodzowny rekwizyt pielgrzyma Jakubowego.
Ewa Wasiak
2018-04-06
TV Republika: Senior Jerzy G. Kazimierczak o konferencji "Rycerze i pielgrzymi w tradycji europejskiej"
2018-03-17/18
Piesza pielgrzymka „Camino de Santiago 2027”. Rok 2 Kalisz – Żytawa. Etap 5 Chocianów - Mierzwin
2018-03-12
Spotkanie przy katedrze polowej WP. Przyjęcie nowych członków konfraterni
2018-02-17/18
Piesza pielgrzymka „Camino de Santiago 2027”. Rok 2 Kalisz – Żytawa. Etap 4 Ścinawa - Chocianów
http://legnica.gosc.pl/doc/4515730.558-km-w-nogach
Foto: Elżbieta i Jerzy Pawlikowscy
2018-02-12
Spotkanie przy katedrze polowej WP
2018-01-28
Jedlnia-Letnisko i Skaryszew: Uroczyste otwarcie i poświęcenie Świętokrzyskiej Drogi Świętego Jakuba
https://radioplus.com.pl/diecezja-radomska/swietokrzyska-droga-sw-jakuba-28270
https://radioplus.com.pl/diecezja-radomska/droga-sw-jakuba-w-regionie-28223
http://radom.gosc.pl/doc/4481297.Zycie-jest-pielgrzymowaniem
http://radom.gosc.pl/doc/4493618.Sa-jak-zapalna-iskra
2018-01-08
Spotkanie przy katedrze polowej WP
http://santiago.org.pl/KonfratrzyOcamino#&gid=1&pid=1
Tematem pierwszego powakacyjnego spotkania na Zaciszu członków Konfraterni
Św. Jakuba Starszego były dwie relacje, które przedstawiły siostry Zosia
Gołacka i Ania Przygoda-Golenia.
Relacja z X Ogólnopolskiej Pielgrzymki Parafii Jakubowych
Dziesiąte spotkanie czcicieli Św. Jakuba Apostoła odbyło się 22 kwietnia 2017 r. w Częstochowie. Głównym organizatorem pielgrzymki był ks. Stanisław Czerwiński, kustosz sanktuarium Św. Jakuba Starszego w Jakubowie oraz Bractwo Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych. W Polsce jest pięć sanktuariów św. Jakuba: w Jakubowie, w Lęborku, w Małujowicach k/Brzegu, w Szczyrku, w Więcławicach Starych. Bractwo w Jakubowie, utworzone w 2007 r. przez biskupa Adama Dyczkowskiego, obchodzi w tym roku dziesięciolecie swej działalności. Obchody jubileuszowe miały miejsce 19 czerwca 2017 r. Uroczystościom przewodniczył Prymas Polski bp Wojciech Polak. Hasłem przewodnim X jubileuszowej pielgrzymki pielgrzymów Jakubowych na Jasną Górę była myśl roku duszpasterskiego Idźcie i głoście.
Plan spotkania:
9.00 - zawiązanie wspólnoty i adoracja Najświętszego Sakramentu w parafii św. Jakuba w Częstochowie
10.00 - Pielgrzymka piesza Alejami Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę
10.30 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich
12.00 - Msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu
13.30 – Spotkanie Parlamentu Jakubowego w auli św. Józefa
Eucharystię celebrował bp Krzysztof Zadarko, bp pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i przewodniczący komisji ds. migracji, turystyki i pielgrzymek. Przybyłych powitał w imieniu gospodarzy Jasnej Góry, paulinów, o. Sebasitan Matecki, który powiedział: „Parafie Jakubowe to wielki potencjał ducha. Reprezentujecie 153 parafie i sanktuaria. Przynosicie wspaniałe ideały, aby kontynuować piękną tradycję pielgrzymowania ścieżkami i szlakami św. Jakuba ku Santiago de Compostela. (…) Episkopat Polski prosi każdego z nas, abyśmy odkryli swoje miejsce w tym posłaniu Idźcie i głoście. Grupy caminowe, czciciele św. Jakuba są chyba najbardziej predestynowani do tego, aby sprawić, by słowa Idźcie i głoście padały na jak najlepszy grunt. Głoście i mówcie o wartościach pielgrzymowania do Santiago wszystkim tym, którzy tam jeszcze nie byli. Dopóki nie odkryjemy, że każdy z nas jest powołany, aby iść i głosić Ewangelię na swój sposób, dopóty nie odkryjemy Chrystusa Zmartwychwstałego” .
Po Mszy św. odbyła się konferencja Parlamentu Jakubowego, który skupia przedstawicieli organizacji i instytucji zajmujących się Drogami Św. Jakuba w Polsce. Gościem spotkania był bp Krzysztof Zadarko. W toku obrad i dyskusji podkreślono, że kult św. Jakuba należy szerzyć wyznaczając cele, programy w oparciu m. in. o lekturę Aktu Europejskiego, który papież Jan Paweł II, dziś Święty, wygłosił 9 listopada 1982 roku w Santiago de Compostela. Ideowe przesłanie Aktu Europejskiego zwraca uwagę na wartości, które nie mogą być obce pielgrzymom Jakubowym. W działaniach bractw Jakubowych winna być widoczna:
- godność każdej osoby ludzkiej
- miłość rodzinna
- otwartość na drugiego człowieka.
Działania te winny być wspólne, winny jednoczyć środowiska Jakubowe i być ich chrześcijańskim świadectwem. Bp Zadarko podkreślił siłę polskiego chrześcijaństwa, ale zaznaczył też, że musimy znaleźć odpowiedzi na wiele trudnych pytań np. jak pomagać ubogim, wykluczonym, mniejszościom etnicznym, wyznawcom innych religii. Chrześcijaństwo jest wyznacznikiem, spoiwem, budowaniem mostów. Charyzmat Camino to sposób przemiany Europy; to nadzieja, że chrześcijaństwo w Europie nie rozpadnie się.
Zofia Gołacka
2017-09-11
Godz. 18.00 Spotkanie przy katedrze polowej. 75. rocznica śmierci abp. Stanisława Galla –pierwszego biskupa polowego WP
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/750_23038.html
2017-06-03
Jubileusz 250-lecia koronacji obrazu Świętej Rodziny w Miedniewicach
Senior Konfraterni Świętego Jakuba Apostoła Starszego Jerzy Grzegorz Kazimierczak oraz troje członków stowarzyszenia: Bożena Peda, Edward Peda i Ewa Wasiak uczestniczyli w jubileuszu 250-lecia koronacji obrazu Świętej Rodziny w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach – wsi, o której pierwsze wzmianki pojawiają się w dokumentach w połowie XIV wieku, położonej w woj. mazowieckim, w diecezji łowickiej.Według tradycji ludowej, w roku 1674 pobożny gospodarz z Miedniewic Jakub Trojańczyk kupił na odpuście w Studziannie drzeworyt przedstawiający Świętą Rodzinę. Zawiesił obraz na drewnianym słupie w stodole i codziennie żarliwie modlił się przed nim prosząc o łaski dla siebie i rodziny. Wkrótce obecności obrazu zaczęły towarzyszyć objawienia, dziwna jasność, uzdrowienia i cuda. Miejsce gromadziło rzesze ludzi, którzy modlili się, polecając siebie i swoje rodziny Matce Bożej. Przybywali liczni pielgrzymi. Biskup poznański Stefan Wierzbowski powołał komisję do zbadania okoliczności zjawisk i prawdziwości cudów. Dziedzic wsi, Mikołaj Grudziński, wybudował małą kaplicę, a w 1681r. drewniany kościół p/w NMP oraz drewniany klasztor, do którego sprowadził oo. franciszkanów reformatów. Po dziesięciu latach rozpoczął budowę klasztoru murowanego. W pierwszej połowie XVIII w. ze składek wiernych został wybudowany kościół murowany według projektu znanych architektów Józefa Fontany i Tomasza Bellotiego. W 1737r. Prymas Polski abp gnieźnieński Teodor Potocki położył kamień węgielny pod budowę kościoła murowanego. 28 września 1755r. barokową świątynię konsekrował Prymas abp Adam Komorowski. W ołtarzu głównym umieszczono wizerunek Świętej Rodziny. Przed cudownym obrazem w Miedniewicach modlili się królowie polscy – Stanisław Leszczyński i Stanisław August Poniatowski. W 1764r. Stolica Apostolska uznała obraz Świętej Rodziny z Miedniewic za cudowny ze względu na liczne uzdrowienia. 7 czerwca 1767r. warmiński biskup-poeta Ignacy Krasicki dokonał koronacji obrazu. Była to jedna z pierwszych koronacji obrazu Matki Bożej na ziemiach polskich. Po powstaniu styczniowym, w 1864r., rząd carski skasował klasztor reformatów i zakazał pielgrzymowania do sanktuarium w Miedniewicach. W 1919r. arcybiskup warszawski Aleksander Kakowski erygował przy miedniewickim kościele parafię pod wezwaniem NMP i św. Józefa Oblubieńca. Posługę powierzył kapłanom diecezjalnym. W 1966r. Prymas Polski ks. kard. Stefan Wyszyński przekazał parafię i sanktuarium pod opiekę warszawskiej prowincji oo. franciszkanów. W 1986r. w Miedniewicach zamieszkały siostry z kontemplacyjnego zakonu klarysek ze Starego Sącza. Ich obecność była darem dziękczynnym rodziny franciszkańskiej za kanonizację św. Maksymiliana Kolbe.
Jubileusz 250-lecia koronacji obrazu Świętej Rodziny w sanktuarium w Miedniewicach był obchodzony bardzo uroczyście. Proboszcz kustosz Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej o. Jan Krzysztof Oniszczuk powitał zebranych - a wśród nich pielgrzymów - i przedstawił program uroczystości, na którą zostali zaproszeni: Premier Rządu RP Beata Szydło, Prezes PiS Jarosław Kaczyński, Wiceminister Maciej Małecki, burmistrzowie sąsiednich miast, wójtowie okolicznych gmin, miejscowa wspólnota zakonna, b. kustosze sanktuarium, wierni. Ołtarz został usytuowany przed kościołem, który mimo wielu zawirowań wojennych przetrwał do dziś w nienaruszonym stanie. Strażacy uroczyście wnieśli do ołtarza obraz Świętej Rodziny. Przybył metropolita archidiecezji warszawskiej ks. kard. Kazimierz Nycz, którego powitał prowincjał warszawskiej Prowincji Matki Bożej Niepokalanej o. Wiesław Pyzio. Mszę świętą celebrował ks. kard. Kazimierz Nycz. Przemawiając do wiernych nadmienił, że jest w Miedniewicach pierwszy raz. Pogratulował zebranym historii tego miejsca. Podkreślił, że kult Matki Bożej Świętorodzinnej wpisuje się w historię kultu maryjnego w Polsce, w Europie a nawet na świecie. Kult Matki Bożej Miedniewickiej musiał być znaczący, skoro trzech biskupów odwiedziło tę małą mazowiecką wieś. Biskupi nie odwiedzali małych parafii. Tych trzech, którzy tu przybyli, przywiódł do Miedniewic cudowny obraz Świętej Rodziny. Znamienne jest - mówił kardynał Nycz - że obchody 250-tej rocznicy koronacji tego obrazu odbywają się w wigilię niezwykle ważnego święta, jakim jest Zesłanie Ducha Świętego. Duch Święty zstąpił na apostołów i na nas, co sprawiło, że człowiek stał się najważniejszą świątynią Boga. Maryi nie było podczas Zesłania Ducha Świętego, ale była pod Krzyżem i odtąd towarzyszy ludziom w ważnych wydarzeniach ich życia - w rodzinie, w pracy, w trudzie dnia codziennego. To Ona przyprowadziła nas do Jezusa. Pokazała nam swą Rodzinę. Obraz w Miedniewicach prowadzi nas do Nazaretu, a nam dziś potrzeba „szkoły Rodziny z Nazaretu”, rodziny mocnej Bogiem, która poprzez właściwe wychowanie dzieci powiększy grono prawych obywateli. Trzeba dziękować Bogu za 250 lat obecności obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach. Duch Święty w wigilię uroczystości Zesłania powierza przyszłość tego miejsca Maryi, która uczy nas jak w żyć. Uczy nas pokory w życiu rodzinnym, zakonnym, parafialnym, państwowym.
Po Mszy świętej został odczytany Akt zawierzenia się Matce Bożej Świętorodzinnej, który uczestnicy uroczystości powtarzali za o. Rufinem z krakowskiej prowincji oo. franciszkanów.
Następnie głos zabrali przedstawiciele tych spośród zaproszonych gości, którzy nie mogli przybyć. Min. Maciej Małecki przekazał pozdrowienia od Premier Beaty Szydło i odczytał jej list, w którym dal się słyszeć szczególny akcent położony na „kondycję i powinności rodziny we współczesnym świecie”. Przedstawiciel PiS przeczytał list Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Specjalne przemówienia na uroczystość jubileuszu wygłosili burmistrzowie sąsiednich miast oraz wójtowie okolicznych wsi. Po zakończeniu części religijnej uroczystości o. Oniszczuk zaprosił zebranych na poczęstunek, który okazał się być apetyczny i wykwintny.
Pierwszy z pięciu dni obchodów jubileuszu 250-lecia koronacji obrazu Świętej Rodziny w sanktuarium w Miedniewicach zakończył nastrojowy, refleksyjny, stosowny do okoliczności koncert w wykonaniu orkiestry Filharmonii Narodowej, którą dyrygował Mariusz Latek. Pierwsza część koncertu miała charakter religijno-patriotyczny. Muzycy zagrali m.in. Ave Maria Bacha-Gounoda, poloneza „Pożegnanie z ojczyzną” Michała Kleofasa Ogińskiego, Preludium e-mol Op. 28 nr 4 Fryderyka Chopina. W drugiej części koncertu rozbrzmiewała piękna muzyka Ennio Morricone, uznawanego za największego współczesnego kompozytora muzyki filmowej.
Ewa Wasiak
2017-05-20/21
"Ze Świętym Jakubem do Świętego Józefa". Etap 10: Dobra-Kaliszhttp://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/737_22620.html
2017-05-
1/3
2017-04-22/23
"Ze Świętym Jakubem do Świętego Józefa". Etap 9: Łęczyca-Dobra
https://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/734_22551.html
Foto: B. i M. Sokołowscy oraz P. Szarko
2017-04-15
Godz. 19.00 Liturgia Wielkiej Soboty w katedrze polowej WP. Udział Konfraterni w strojach w procesji rezurekcyjnej
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/734_22529.html
2017-04-10
Godz. 17.00 Spotkanie przy katedrze polowej WP
2017-03.30/04.02
Udział Konfraterni w 23. Targach Wydawców Katolickich w Warszawie
2017-03-20
Godz. 18.30 Spotkanie w Domu parafialnym ul. Rozwadowska 9/11. Piotr Szarko, "Camino Portugalskie 2016"
patrz:
http://santiago.org.pl/KonfratrzyOcamino
2017-03-20
Godz. 7.30 Udział delegacji Konfraterni w imieninowej-dziękczynnej Mszy św. w intencji Protektora - JE bp. Józefa Guzdka
Konfraternię reprezentowali bracia: Jerzy Pawlikowski, Ryszard Bożek, Piotr Szarko, Marek Sokołowski oraz Łukasz Stefanniak
2017- 03.18/19
"Ze Świętym Jakubem do Świętego Józefa". Etap 8: Głowno-Łęczyca
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/731_22402.html
foto: Beata i Marek Sokołowscy2017-03-12
Uroczystość przyjęcia nowych członków Konfraterni
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/731_22379.html
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/733_1836.html
Zdjęcia p. Piotra Szarko
z uroczystego przyjęcia nowych członków Konfraterni w dniu 12 marca 2017 r.
https://photos.app.goo.gl/TH0dLX18JJ5QlsJu1
Zdjęcia p. Przemka Szatkowskiego z uroczystego przyjęcia nowych członków Konfraterni w dniu 12 marca 2017 r.
https://drive.google.com/file/d/0B6auH5Jry6AXN2tVc25xQkV0SlU/view?usp=sharing
hasło: 11032017
2017-02-20
Godz. 18.30 Spotkanie w Domu parafialnym ul. Rozwadowska 9/11. Wicesenior Konfraterni, "Pielgrzymka Białystok-Grodno-Wilno w 2016 roku"
2017-02-13
Godz. 18.00 Spotkanie w katedrze polowej WP
2017-01-30
Spotkanie władz: Konfraterni Świętego Apostoła Jakuba Starszego przy katedrze polowej WP oraz Fundacji pamięci Rosy Bailly z Ks. biskupem polowym WP - JE gen. bryg. dr. Józefem Guzdkiem
2017-01-16
Godz. 18.30 Spotkanie w Domu parafialnym ul. Rozwadowska 9/11. Senior Konfraterni, "Moje wielkie camino"
2017-01-15
2017-01-09
Godz. 18.00 Spotkanie w katedrze polowej WP
2016-12-12
18.00 Opłatek Konfraterni. Katedra polowa WP
2016-12-10
Wizyta przedstawicieli Konfraterni (Jerzy G. Kazimierczak, Regina Madej-Janiszek) w Olsztynie. Wystąpienie Seniora "Z Warszawy do Santiago w 7 lat"
http://fundacjaidzdalej.blogspot.com/2016/12/z-war...
2016-12-01
Sąd rejestrowy wydał postanowienie o rejestracji Konfraterni!!!
Godz. 19.00 prelekcja Seniora o ikonach koptyjskich w kościele Środowisk Twórczych na pl. Teatralnym
2016-11-21
Godz. 18.30 Spotkanie w Domu parafialnym ul. Rozwadowska 9/11. Pątniczki idące do Jerozolimy opowiadały o swojej drodze przez Bułgarię w 2016 roku
2016-11-19/20
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/714_22002.html
https://goo.gl/photos/3rDQT9JcAyo9sMyn6
https://goo.gl/photos/RopJAvhstyDmxW52A
2016-11-14
Godz. 18.00 Msza św. dla pielgrzymów w katedrze polowej WP. Po Mszy św. spotkanie w sali przy katedrze
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/714_21973.html
2016-11-11/13
Przejście z Seniorem Warszawską i Łowicką Drogą św. Jakuba
2016-11-01
Senior w TV Republika
https://www.youtube.com/watch?v=xcGlKpqjVY8
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/711_21893.html
https://photos.google.com/share/AF1QipO_A1KXhFqxlp...
2016-10-16
Odpust Konfraterni św. Jakuba Apostoła przy katedrze polowej WP
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/711_21864.html
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/711_21813.html
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/707_21770.html
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/707_21733.html
2016-08-16/25
Udział członków Konfraterni w XIV Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymce Białystok-Grodno-Wilno
2016-08-14
Przejście Drogą św. Jakuba Cudu nad Wisłą. Grupa ok. 10 osób przeszła z Radzymina do Ossowa
2016-07-25
W Uroczystość św. Jakuba - przejście z Ożarowa Mazowieckiego, Msza św. i spotkanie pielgrzymów w Rokitnie
2016-06-27
Senior Konfraterni wraz z 3 osobami dotarł do Santiago de Compostela. Pielgrzymowali od 20 maja na trasie: Lourdes - Oloron - Samport - Jaca - Puente la Reina - Santiago de Compostela (980 km, 38 dni marszu)
2016-06-26
Pielgrzymka z Warszawy do Krakowa do Miłosierdzia Bożego po drogach św. Jakuba (świętokrzyskiej i małopolskiej). Etap VIII: Niegardów – Kraków Łagiewniki
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/697_21422.html
2016-06-20
Spotkanie Konfraterni św. Jakuba Apostoła przy katedrze polowej Wojska Polskiego
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/697_21419.html
2016-06-05
Piesza pielgrzymka dziękczynna za dar kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/697_21365.html
2016-05-30
Pielgrzym z Małopolski - Apostoł Mazowsza. Święty Ojciec Stanisław Papczyński
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/693_21312.html
2016-05-29
Pielgrzymka z Warszawy do Krakowa do Miłosierdzia Bożego po drogach św. Jakuba(świętokrzyskiej i małopolskiej), 28-29 maja 2016 r., etap VII: Probołowice - Niegardów
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/693_21325.html
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/693_21268.html
2016-05-19
Krzyż z Polski w hołdzie dla Rosy Bailly
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/693_21258.html
2016-05-16
Spotkanie w domu parafialnym przy Parafii Świętej Rodziny na Zaciszu
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/693_21225.html
2016-05-01/03
10 osób wędrowało z Seniorem Prymasowską Drogą św. Jakuba z Zuzeli
2016-04-18
Spotkanie w domu parafialnym przy Parafii Świętej Rodziny na Zaciszu
2016-04-17
Pielgrzymka z Warszawy do Krakowa do Miłosierdzia Bożego po drogach św. Jakuba (świętokrzyskiej i małopolskiej). Etap VI: Kotuszów - Probołowice
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/690_21093.html
Foto (P. Szarko):
https://goo.gl/photos/jaBUnBXKq7Pm9Ld48
https://goo.gl/photos/s94vyAVBCgEq92nP7
2016-04-11
Katedra polowa: Msza św. w intencji Rosy Bailly poetki, polonofilki, opiekunki polskich żołnierzy
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/690_21052.html
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/690_21047.html
2016-04-04
Warszawa: konferencja naukowa poświęcona życiu i twórczości Rosy Bailly (1890-1976)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/690_21001.html
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/690_20997.html
Foto (P. Szarko):
https://goo.gl/photos/2yTvQ4YsGBZCKi1Z8
https://goo.gl/photos/64faZytcua6pegb4A
2016-03-21
Spotkanie w domu parafialnym przy Parafii Świętej Rodziny na Zaciszu
"O Katedrze w Santiago przez pryzmat relacji bp. Pelczara (CAMINO A.D. 1889)", Agnieszka Jaworska
2016-03-20
Pielgrzymka z Warszawy do Krakowa do Miłosierdzia Bożego po drogach św. Jakuba (świętokrzyskiej i małopolskiej). Etap V: Bodzentyn - Kotuszów
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/687_20920.html
https://goo.gl/photos/FuMGttUJAfWDhsFr9
https://goo.gl/photos/ybS6o9GYNYBTvaS4A
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/687_20889.html
2016-02-27
Pielgrzymka do Miłosierdzia Bożego Warszawa – Kraków po drogach św. Jakuba (świętokrzyskiej i małopolskiej). Etap IV: Skaryszew - Bodzentyn
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/684_20823.html
https://goo.gl/photos/X92ZZwr3ve9fJ8waA
2016-02-22
Miesięczne spotkanie formacyjne Konfraterni św. Jakuba Apostoła
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/684_20782.html
2016-02-15
Spotkanie w domu parafialnym przy Parafii Świętej Rodziny na Zaciszu
Film o Drodze Francuskiej nakręcony przez Berenikę Seryczyńską
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/680_20698.html
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/680_20668.html
2016-01-18
Spotkanie w domu parafialnym przy Parafii Świętej Rodziny na Zaciszu
"O Ikonie Bożego Narodzenia na Wschodzie i Zachodzie", Jerzy Grzegorz Kazimierczak
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/672_20526.html
DZIAŁALNOŚĆ PRZED POWOŁANIEM KONFRATERNI
Pielgrzymka do Miłosierdzia Bożego Warszawa – Kraków po drogach św. Jakuba (świętokrzyskiej i małopolskiej)
2015-10-17
Pielgrzymka Drogą Miłosierdzia z Warszawy do Krakowa
2015-10-18
Pielgrzymka do Miłosierdzia Bożego Warszawa – Kraków po drogach św. Jakuba (świętokrzyskiej i małopolskiej). Etap I: Warszawa-Góra Kalwaria
2015-11-15
Pielgrzymka do Miłosierdzia Bożego Warszawa – Kraków po drogach św. Jakuba (świętokrzyskiej i małopolskiej). Etap II: Góra Kalwaria – Świerże Górne
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/668_20349.htmlPielgrzymka „uBogą Drogą” św. Jakuba z Warszawy do Gniezna – od grobu Prymasa Tysiąclecia do grobu św. Wojciecha w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego
2014-10-03
„uBogą Drogą” św. Jakuba z Warszawy do Gniezna
(propozycja pielgrzymowania w soboty)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/615_18592.html
2014-10-05
„uBogą Drogą” św. Jakuba z Warszawy do Gniezna – etap I Warszawa - Niepokalanów (4-5 października)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/615_18604.html
2014-11-23
„uBogą Drogą” św. Jakuba z Warszawy do
Gniezna – etap II (21-23 listopada 2014 r.)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/618_18793.html
2015-02-22
„uBogą Drogą” św. Jakuba z Warszawy do Gniezna – etap III
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/634_19164.html
2015-03-22
„uBogą Drogą” św. Jakuba z Warszawy do Gniezna – etap IV
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/638_19288.html
2015-04-12
„uBogą Drogą” św. Jakuba z Warszawy do Gniezna – etap V
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/641_19410.html
2015-05-24
„uBogą Drogą” św. Jakuba z Warszawy do Gniezna – finalny etap VI
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/646_19623.html
2014-08-15
Pierwsza piesza pielgrzymka „Drogą
św. Jakuba - Cudu nad Wisłą” z Radzymina do Katedry Polowej WP w Warszawie
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/609_18358.html
Pielgrzymka dziękczynna za dar pontyfikatu i kanonizacji bł. Jana Pawła II
2013-12-29
Pielgrzymka dziękczynna za dar pontyfikatu i kanonizacji bł. Jana Pawła II
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/578_17151.html
2014-03-23
Pielgrzymka dziękczynna za dar pontyfikatu i kanonizacji bł. Jana Pawła II (etap 5 i 6)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/591_17565.html
2014-04-13
Zakończono pielgrzymkę dziękczynną za kanonizację Jana Pawła II szlakami jakubowymi Mazowsza
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/596_17686.html
"Via Francigena 2013"
2013-06-20
Katedra Polowa: trzech wojskowych pielgrzymów z Wojskowego Centrum Geograficznego wyruszyło na pielgrzymkę pieszą do Rzymu
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/559_16126.html
2013-07-18
Cel: Rzym. Trzej wojskowi pielgrzymi z WCG na „Via Francigena” (sześć dni w drodze)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/562_16248.html
2013-07-23
Na drodze do Wiecznego Miasta wojskowi pielgrzymi z Wojskowego Centrum Geograficznego na „Via Francigena” (dni od 7-10)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/562_16260.html
2013-07-26
Na drodze do Wiecznego Miasta wojskowi pielgrzymi z Wojskowego Centrum Geograficznego na „Via Francigena” (dni od 11-15)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/562_16281.html
2013-08-05
Na drodze do Wiecznego Miasta wojskowi pielgrzymi z Wojskowego Centrum Geograficznego na „Via Francigena” (dni od 16-24)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/565_16337.html
2013-08-12
Na drodze do Wiecznego Miasta wojskowi pielgrzymi z Wojskowego Centrum Geograficznego na „Via Francigena” (dni od 25-32)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/565_16408.html
2013-08-19
Na drodze do Wiecznego Miasta wojskowi pielgrzymi z Wojskowego Centrum Geograficznego na „Via Francigena” (Epilog)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/565_16420.html
Wędrować i wyznawać, "Nasza Służba", XXI, 14 (472), 1-15 września 2013.
Camino de Santiago 2012
2012-06-20
Bp Józef Guzdek pobłogosławił trzech wojskowych pielgrzymów wyruszających do Santiago de Compostela
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/511_14197.html
2012-06-24
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 1)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/511_14230.html
2012-06-25
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Composttela (cz. 2)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/511_14231.html
2012-06-26
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 3)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/511_14232.html
2012-06-27
Pielgrzymi w drodze do Santiagode Compostela (cz. 4)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/511_14233.html
2012-06-28
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 5)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/511_14234.html
2012-06-29
Pielgrzymi w drodzie do Staniago de Compostela (cz. 6)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/511_14242.html
2012-06-30
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 7)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/511_14243.html
2012-07-01
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 8)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14244.html
2012-07-03
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 9)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14247.html
2012-07-04
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 10)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14258.html
2012-07-05
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 11)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14263.html
2012-07-06
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 12)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14264.html
2012-07-06
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 13)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14271.html
2012-07-07
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 14)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14272.html
2012-07-08
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 15)
to już połowa trasy!
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14273.html
2012-07-09
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 16)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14299.html
2012-07-10
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela cz 17
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14300.html
2012-07-11
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela cz 18
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14301.html
2012-07-12
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela cz 19
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14302.html
2012-07-13
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela cz 20
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14303.html
2012-07-14
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela cz 21
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14305.html
2012-07-15
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela cz 22
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14306.html
2012-07-16
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela cz 23
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14320.html
2012-07-17
Pielgrzymi w drodze do Santiago de Compostela (cz. 24)
http://archiwum-ordynariat.wp.mil.pl/pl/515_14333.html
2012-07-18E.
Szmigielska-Jezierska, Camino i Święci. Na drodze po odpowiedzi, których nie można kupić..., "Nasza Służba", XXI, 14 (450), 1-31 sierpnia 2012.