W ramach zadania Camino Droga Spotkania została przygotowana przez Konfraternię i wydrukowana w kilkuset egzemplarzach 12 stronicowa ulotka, opisująca Warszawską Drogę św. Jakuba. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku opracowane w ramach projektu Camino Droga Spotkania, ulotki „Warszawska Droga Świętego Jakuba” zostały pozostawione w parafiach, urzędach, rozprowadzone podczas spotkań a także udostępnione do pobrania w skrzynce z pieczęcią w Studziannie.
Ulotka „Warszawska Droga Świętego Jakuba”, ma 12 stron. Na 6 stronach umieszony jest krótki opis każdego z 17 etapów drogi, rozpoczynającej się w Warszawie przy katedrze polowej a kończącej w Częstochowie przy zespole klasztornym paulinów i sanktuarium jasnogórskim Matki Bożej. Pielgrzym, turysta ma przygotowaną krótką informację o proponowanych etapach, odległościach pomiędzy nimi oraz notki i zdjęcia zabytków spotykanych na trasie wędrówki. Na 3 stronach umieszone zostały informacje ogólne, w szczególności o Warszawskiej Drodze św. Jakuba, o Konfraterni i o projekcie Camino Droga Spotkania. Na jednej stronie umieszona została mapa poglądowa, obrazująca przebieg 385,5 km drogi. Ulotka ma też dwie okładki, na stronie tytułowej jest napis Warszawska Droga Świętego Jakuba z logiem drogi. Na ostatniej stronie umieszczone zostało zdjęcie muszli, la także logo Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego, logo Narodowego Instytutu Wolności, logo NOWEFIO oraz napis: Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństw Obywatelskiego, w ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Dodatkowo na tej stronie jest motto zadania „Camino – Droga Spotkania”. „Camino de Santiago to spotkanie z wiarą Apostołów, wędrowcami w drodze, gościnnością i życzliwością ludzi, których pobudza duch braterstwa, to zwrócenie oczu na to co nas otacza, oraz ku temu co wewnętrzne, co rodzi się w ciszy, trudzie drogi i w modlitwie.”
Ulotka informacyjna była rozdawana w ramach promocji Drogi, w dniu 12 października w na międzynarodowej konferencji caminowej poświęconej formom kultu maryjnego na Camino de Santiago. Na konferencję przybyło z Polski i Europy około 70 osób zainteresowanych tematyką polskich i europejskich dróg kulturowych do Santiago de Composteli.
Ulotka wraz przewodnikiem (po jego opublikowaniu) będzie rozprowadzana w gminach, centrach informacji turystycznej, w parafiach w miejscowościach położonych na Warszawskiej Drodze św. Jakuba. Będzie dostępna do pobrania także w skrzynce z pieczęcią w Studziannie. Ulotka i przewodnik w formie plików PDF, będą także opublikowane i dostępne do pobrania na stronie Konfraterni: www.santiago.org.pl