Realizując prace związane z poprawą oznakowania i promocją Warszawskiej Drogi św. Jakuba, 16 czerwca w Studzianie przeprowadzone zostały konsultacje w sprawie ustawienia słupka ze skrzynką na pieczątki i materiały promocyjne Warszawskiej Drogi Świętego Jakuba wraz z kierunkowskazem informującym o kierunku i odległości do końca dziennego etapu w Inowłodzu, do końca Drogi Warszawskiej w Częstochowę oraz dystansie do Santiago de Compostela. W czasie rozmowy z superiorem studziańskiej Kongregacji Księzy Filipinów ks. Jerzym Cedrowskim i ks. Włodzimierzem Mleczko zostało wstępnie ustalone miejsce, koncepcja pieczęci oraz przewidywany termin realizacji tego zadania.
Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri w Studziannie, w tym roku obchodzi 350 lecie powstania oraz 50 lecie nadania filipińskiej świątyni tytułu Bazyliki Mniejszej. Z tego tytułu 9 czerwca Jubileuszowej Eucharystii przewodniczył biskup radomski Marek Solarczyk.
Po rozmowach w Studziannie przeprowadzono także oględziny terenu w Krzemienicy przy kościele św. Jakuba. A następnie po przemieszczeniu się do Smardzewic, umieszczono przy kierunkowskaz przy Sanktuarium św Anny, na ulicy Głównej. Informuje on o odległości do Piotrkowa Trybunalskiego, Częstochowy i do Santiago de Compostela.
Aktualnie prowadzone są prace nad przygotowaniem map i redakcją Przewodnika, który został już w zakresie opisów tekstowych już przygotowany. W dniu 16 czerwca na Warszawskiej Drodze św. Jakuba byli członkowie Konfraterni Beata Sokołowska i Marek Sokołowski. Konfraternia na realizację zadania otrzymała dofinasowanie z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach programu NOWEFIO, w ramach zadania „Camino – Droga Spotkania”. Realizowanego w ramach priorytetu: organizacje obywatelskie na rzecz dobra wspólnego, w obszarze tematycznym: poprawa samoorganizacji społecznej w sferze turystyka i krajoznawstwo.
Tekst i zdjęcia msk, bsk