Spotkanie Kapituły w dniu 3 grudnia rozpoczął modlitwą ks. Zbigniew Kępa, kapelan konfraterni. Senior Konfraterni Marek Sokołowski przedstawił następnie stan realizacji zadania związanego z poprawą oznakowania i promocją Łowickiej Drogi św. Jakuba.
Członkowie Kapituły przygotowali stosowne materiały na spotkanie Konfraterni, które zostało zaplanowane po posiedzeniu Kapituły, miedzy innymi ulotki, przewodniki, dyplomy oraz pokaz slajdów z realizacji zadania w miesiącach sierpień – październik 2023 roku. Po zakończeniu spotkania, w katedrze polowej jego uczestnicy oraz członkowie Konfraterni i liczni sympatycy modlili się z okazji Imienin Biskupa Polowego, w jego intencji, po czym w centrum konferencyjnym katedry Polowej odbyło się świąteczne spotkanie, na którym zaprezentowane zostały publikacje Konfraterni: Przewodnik „Łowicka Droga św. Jakuba” oraz ulotka informacyjna. promocyjne. Osobom szczególnie zaangażowanym w realizacje zdania Camino – Droga Spotkania, w imieniu Kapituły, podziękowania złożył senior Marek Sokołowski. O pracach nad Przewodnikiem opowiedział autor Jerzy Kazimierczak. W czasie promowania Przewodnika i ulotki, uczestnicy mogli obejrzeć multimedialną prezentacja zdjęć zw znakowania drogi, relizacji przewodnika i z pielgrzymki Łowicką Drogą św. Jakuba, przygotowana przez Beatę Sokołowską.
Senior Konfraterni Marek Sokołowski wręczył 18 członkom Konfraterni dyplomy z podziękowaniem za znakowanie Łowickiej Drogi Świętego Jakuba, pielgrzymowanie Łowicką Drogą św. Jakuba, promocję szlaku oraz udział w poświęceniu i odsłonięciu słupków i tablic jakubowych. Podczas spotkania uczestnicy mogli zobaczyć eksponowaną w sali konferencyjnej wystawę zdjęć Konfraterni wykonanych przez Huberta Skrzypka, w ramach projektu „Konfraternie – element polskiej tradycji regionalnej i narodowej: dokumentacja: animacja i integracja”.
Na działania związane z poprawą oznakowania i promocją Łowickiej Drogi, Konfraternia otrzymała dofinasowanie z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach programu NOWEFIO, w ramach zadania „Camino – Droga Spotkania”. Realizowanego w ramach priorytetu: organizacje obywatelskie na rzecz dobra wspólnego, w obszarze tematycznym: poprawa samoorganizacji społecznej, w sferze turystyka i krajoznawstwo. Celem projektu Camino – Droga Spotkania jest także wzmacnianie relacji międzyludzkich, które tworzą się na szlakach wiodących do Camino de Santiago, pozwalają odkryć głębię Camino, przezwyciężyć trudności życia codziennego oraz inspirują do kolejnych działań.
Tekst ks. Zbigniew Kępa, Marek Sokołowski / Zdjęcia Zbigniew Kępa