W dniu Święta Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła 25 maja, pielgrzymi z Konfraterni św. Jakuba tradycyjnie odbyli pieszą, comiesięczną pielgrzymkę poświęconą patronowi grupy, do kościoła pw. św. Apostoła Jakuba na Tarchominie.
Pielgrzymi przeszli część pierwszego odcinka Mazowieckiej Drogi św. Jakuba o długości około 9 km.
Celebrację Liturgii poprzedziło Nabożeństwo Majowe. Mszy św. przewodniczyli dwaj kapłani, uczestnikami były dzieci I Komunijne z rodzicami, wierni z parafii, oraz siedmioro Konfratrów. W homilii do dzieci, kapłan wspomniał wczorajszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dzień narodzin Kościoła, gdzie była obecna Maryja, Matka Jezusa. Wczoraj Kościół się narodził, a dzisiaj w Ewangelii (J 19, 25-34) widzimy Jezusa, który z krzyża mówi: Oto syn Twój. Oto Matka Twoja. To wielka radość, że jako ludzie zgromadzeni w Kościele wokół Jezusa, dostaliśmy Matkę, która troszczy się o wszystkich, obejmuje i prowadzi do Jezusa. Matka Boża jest wielkim darem w codziennym życiu, podobnie jak mama każdego z nas opiekuje się, wspomaga i pociesza.
Po błogosławieństwie śpiewem „Cześć Maryi, cześć i chwała,Pannie Świętej cześć!” pożegnaliśmy Maryję i św. Jakuba.
W Liturgii uczestniczyli: Zofia i Jan Gołaccy, Alicja i Marek Mikulscy, Piotr Szarko, Dorota Zaleska.
Oprac. T. Przybył
Zdjęcia Marek Mikulski
