Menu
santiago.org.pl
  • Ogłoszenia bieżące
  • Kontakt
  • Patroni
    • Matka Boża z Pilar
    • Św. Jakub
  • Camino
    • Drogi w Polsce
    • Drogi pod opieką konfraterni
    • Przewodniki po drogach
    • Przyjaciele Camino
  • O nas
    • Konfraternia
    • Członkowie konfraterni
    • Statut
    • Reguła duchowa
    • Publikacje
    • Wywiady w radio
    • Dołącz do nas!
  • Dotacje
    • Pieszy rajd pamięci
    • Camino Droga Spotkania
  • Strona archiwalna
santiago.org.pl

Indywidualna pielgrzymka do kościoła do św. Jakuba na Tarchominie

Napisano dnia 27 kwietnia 202628 kwietnia 2026

W dniu 25 kwietnia, grupa członków Konfraterni św. Jakuba odbyła pieszą pielgrzymkę do warszawskiego kościoła pw. św. Apostoła Jakuba na Tarchominie. Tradycyjna, comiesięczna pielgrzymka poświęcona patronowi grupy, zbiegła się z obchodzonym 25 kwietnia w Kościele powszechnym wspomnieniem św. Marka Ewangelisty.

Liturgii przewodniczył ks. Mariusz Stanaszek w koncelebrze z ks. Markiem Grzegrzułką. Ewangelia (Mk 16, 15 – 20) Głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, zawiera ostatnie polecenie Jezusa przed Wniebowstąpieniem, skierowane do apostołów. Ks. Marek odniósł się do tych słów w homilii mówiąc, że wyjście z Ewangelią do świata jest misją dla całego Kościoła. Głoszenie obrazu Chrystusa Zmartwychwstałego stale obecnego w naszym życiu, który uzdrawia, wyzwala, przemienia życie nie przez cuda, lecz przez wierność słowu Bożemu w codzienności: poprzez odwagę w wyznawaniu wiary, pokonywanie zła dobrem, wierność ewangelii pomimo trudności. Postać św. Marka przypomina nam, że ewangelizacja jest nie tylko dla nielicznych, on sam nie należał do grona Dwunastu, jednak stał się jednym z czterech ewangelistów. Bóg posługuje się każdym kto Mu zaufa, każdy z nas jest posłany, aby świadczyć nie tylko słowem, lecz całym swoim życiem. Niech przykład apostołów i świętych umacnia nas, byśmy nie wstydzili się Ewangelii, lecz z odwagą i miłością nieśli ją w świat, który tak jej dzisiaj potrzebuje, podkreślił kapłan.

Po zakończeniu Liturgii, parafianki kościoła św. Jakuba złożyły serdeczne i wzruszające życzenia ks. Markowi Grzegrzułce, w podziękowaniu za wieloletnią posługę kapłańską. Życzenia w imieniu wszystkich obecnych pielgrzymów złożył senior Konfraterni św. Jakuba – Piotr Szarko.

Konfratrzy uczestnicy: Jan Gołacki, Alicja i Marek Mikulscy, Edward Peda, Teresa Przybył, Piotr Szarko, Ewa Wasiak, Dorota Zaleska.

Oprac. Teresa Przybył

Zdjęcia: Jan Gołacki, Alicja Mikulska

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konfraternia Świętego Apostoła Jakuba Starszego przy Katedrze Polowej Wojska Polskiego p.w.  Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Ostatnie wpisy

  • Indywidualna majowa pielgrzymka do kościoła św. Jakuba na Tarchominie
  • Pielgrzymka Konfraterni z Warszawy do Szczyrku – etap Szydłowiec–Wąchock–Bodzentyn
  • Kazanie z okazji odsłonięcia wystawy nt. Kapelanów Katyńskich w Opactwie Cystersów, na zakończenie Rajdu Ścieżką Powstańców 1863 Szydłowiec – Wąchock
  • Majowe Spotkanie Konfraterni
  • Uroczysta Msza św. z okazji uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Jesteśmy też na Facebooku

  • facebook

Archiwum. Szukaj wpisów wg daty publikacji

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
©2026 santiago.org.pl | Powered by SuperbThemes & WordPress