W dniu 25 kwietnia, grupa członków Konfraterni św. Jakuba odbyła pieszą pielgrzymkę do warszawskiego kościoła pw. św. Apostoła Jakuba na Tarchominie. Tradycyjna, comiesięczna pielgrzymka poświęcona patronowi grupy, zbiegła się z obchodzonym 25 kwietnia w Kościele powszechnym wspomnieniem św. Marka Ewangelisty.
Liturgii przewodniczył ks. Mariusz Stanaszek w koncelebrze z ks. Markiem Grzegrzułką. Ewangelia (Mk 16, 15 – 20) Głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, zawiera ostatnie polecenie Jezusa przed Wniebowstąpieniem, skierowane do apostołów. Ks. Marek odniósł się do tych słów w homilii mówiąc, że wyjście z Ewangelią do świata jest misją dla całego Kościoła. Głoszenie obrazu Chrystusa Zmartwychwstałego stale obecnego w naszym życiu, który uzdrawia, wyzwala, przemienia życie nie przez cuda, lecz przez wierność słowu Bożemu w codzienności: poprzez odwagę w wyznawaniu wiary, pokonywanie zła dobrem, wierność ewangelii pomimo trudności. Postać św. Marka przypomina nam, że ewangelizacja jest nie tylko dla nielicznych, on sam nie należał do grona Dwunastu, jednak stał się jednym z czterech ewangelistów. Bóg posługuje się każdym kto Mu zaufa, każdy z nas jest posłany, aby świadczyć nie tylko słowem, lecz całym swoim życiem. Niech przykład apostołów i świętych umacnia nas, byśmy nie wstydzili się Ewangelii, lecz z odwagą i miłością nieśli ją w świat, który tak jej dzisiaj potrzebuje, podkreślił kapłan.
Po zakończeniu Liturgii, parafianki kościoła św. Jakuba złożyły serdeczne i wzruszające życzenia ks. Markowi Grzegrzułce, w podziękowaniu za wieloletnią posługę kapłańską. Życzenia w imieniu wszystkich obecnych pielgrzymów złożył senior Konfraterni św. Jakuba – Piotr Szarko.
Konfratrzy uczestnicy: Jan Gołacki, Alicja i Marek Mikulscy, Edward Peda, Teresa Przybył, Piotr Szarko, Ewa Wasiak, Dorota Zaleska.
Oprac. Teresa Przybył
Zdjęcia: Jan Gołacki, Alicja Mikulska
