W sobotę 10 maja w ramach realizacji zadania Camino Droga Spotkania, związanego z poprawą oznakowania Podlaskiej Drogi św. Jakuba, został przeprowadzony objazd wraz z zamontowaniem kierunkowskazów w miejscowościach: Łomża, Stary Skarżyn, Czyżew, Prostyń, Jerzyska, Loretto i Jadów. Ponadto w lokalizacjach Drozdów i Zuzela przeprowadzono rekonesans w zakresie lokalizacji znaczników – słupków jakubowych na terenie przykościelnym.
W czasie spotkania z proboszczem parafii katedralnej w Łomży, ustalono miejsce lokalizacji kierunkowskazu Podlaskiej Drogi św. Jakuba na ogrodzeniu placu od strony ulicy Dwornej, niemal naprzeciwko ul Farnej. Ulicami tymi prowadzi ślad drogi jakubowej. Kierunkowskaz od razu został zamontowany. Następnie przemieszczono się do miejscowości Drozdów, gdzie przy parafii św. Jakuba Apostoła, przewidziano ustawienie Znacznika Drogi, na co już uzyskano zgodę ks. prob. Aleksandra Suchańskiego.
Kolejnym odwiedzonym miejscem była parafia w Starym Skarżynie, w trakcie dojazdu przejeżdżano przez teren parafii Rutki- Kosaki, gdzie wcześniej, przy powrocie z zakończenia etapu Wigry-Goniądz, 4 maja odbyło się spotkanie z ks. prob. Stanisławem Żbikowskim, który potwierdził zgodę na ustawienia znacznika Drogi Podlaskiej św. Jakuba. Celem była parafia w p.w. Świętego Maksymiliana w Starym Skarżynie, tu także zamontowany został kierunkowskaz Podlaskiej Drogi św. Jakuba, zaś księdzu proboszczowi Janowi Adamowi Leniewskiemu, przekazano podziękowania i materiały informacyjne Konfraterni.
Podobnie w parafii Czyżew, przy kościele zamontowano kierunkowskaz na miejscu wskazanym przez ks. prob. Krzysztofa Karwowskiego. Następnie w parafii Najświętszej Trójcy znakujący spotkali się z ks. prob. Józefem Poskrobko, dziekanem łochowskim, a potem wraz z ks. Krzysztofem Nagórnym, wikariuszem prostyńskim kierunkowskaz został zmontowany przed bazyliką.
10 maja kierunkowskazy zostały jeszcze w Jerzyskach przy parafii św. Stanisława Kostki, w Loretto na terenie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej i w Jadowie, w pobliżu kościoła św. Jakuba.
W trakcie objazdu wykonano zdjęcia kościołów i atrakcji turystycznych w wyżej wymienionych miejscowościach do celów związanych z planowaną publikacją przewodnika turystycznego. Wyżej wymienione prace przeprowadzili Beata i Marek Sokołowscy.
Na działania związane z poprawą oznakowania i promocją w/w Dróg Konfraternia otrzymała dofinasowanie z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach programu NOWEFIO, w ramach zadania „Camino – Droga Spotkania”. Realizowanego w ramach priorytetu: organizacje obywatelskie na rzecz dobra wspólnego, w obszarze tematycznym: poprawa samoorganizacji społecznej, w sferze turystyka i krajoznawstwo. Celem projektu Camino – Droga Spotkania jest także wzmacnianie relacji międzyludzkich, które tworzą się na szlakach wiodących do Camino de Santiago, pozwalają odkryć głębię Camino, przezwyciężyć trudności życia codziennego oraz inspirują do kolejnych działań.
Celem realizowanego projektu jest zwiększenie wiedzy oraz dostępności szlaków pieszych do Santiago de Compostela na terenie Polski. W 2025 roku projekt dotyczy Podlaskiej Drogi św. Jakuba (odcinek północno-wschodni, odcinek Prymasowski, odcinek Niepodległości i Wolności). W ramach prowadzonych prac realizowana jest poprawa oznakowania szlaku, ustawienie znaków i tablic informacyjnych, opracowanie i wydanie przewodnika Podlaska Droga Św. Jakuba oraz aktywizacja środowisk lokalnych.