W dniach 25 i 26 stycznia odbyło się pierwsze przejście dwóch odcinków Podlaskiej Drogi św. Jakuba, w ramach realizacji zadania Camino Droga Spotkanie. W trakcie pielgrzymowania przeprowadzono znakowanie Drogi od miejscowości Chrzęsne przez Tłuszcz, Ostrówek, Klembów do Radzymina.
Zwieńczeniem sobotniej wędrówki było uczestnictwo we Mszy świętej w Domu św. Faustyny w Ostrówku, celebrowanej przez ks. płk. Kępę. W niedzielę uczestnicy przejścia uczestniczyli w Liturgii w Klembowie, z kolei w Radzyminie mogli zapoznać się w muzeum przy sanktuarium Jana Pawła II, który odwiedził tę miejscowość 13 czerwca 1999 roku i jest obecnie patronem świątyni z pamiątkami, zgromadzonymi po Janie Pawle II oraz po Bitwie Warszawskiej. Pielgrzymowanie zakończyło się przy cmentarzu poległych w 1920 roku, będącym sanktuarium Victorii zapisanej jako jedna z 18 najważniejszych bitew w historii świata. 13 czerwca 1999 roku, św. Jan Paweł II modlił się na Cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 roku, gdzie spoczywają szczątki żołnierzy polskich poległych w Bitwie Warszawskiej. Spotkał się z żyjącymi bohaterami wojny polsko – bolszewickiej składając im hołd.
Obecnie na froncie fasady kaplicy umieszczone jest popiersie papieża Jana Pawła II i pamiątkową tablicę z herbem papieskim i sentencją. zaś przy grobach poległych bohaterów umieszczono figurę klęczącego Papieża.
Znakowanie na tym odcinku Podlaskiej Drogi św. Jakuba, zarówno w sobotę jak i niedzielę przeprowadzili Beata i Marek Sokołowscy. W pielgrzymce Podlaską Drogą św. Jakuba z Klembowa uczestniczyło w różnej formie 30 pielgrzymów, w tym 3 pielgrzymów rowerowych. Grupie przewodził ks. płk Zbigniew Kępa.
Wędrówka odcinkiem Podlaskiej Drogi św. Jakuba, ma ścisły związek z poprawą jej oznakowania i promocją jej walorów krajobrazowych, i kulturowych. Działania te są prowadzone w ramach zadania Camino – Droga Spotkania, dofinasowanego z rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, przyznanego w rozstrzygniętym w 2023 roku konkursie przez Narodowy Instytut Wolności. Członkowie Konfraterni św. Jakuba, mają statutową misję: działania na rzecz rozwoju kultu Apostoła Jakuba, odnawiania i utrzymania infrastruktury dróg pątniczych na terenie kraju, opieki nad szlakami pielgrzymkowymi i udzielanie pomocy pielgrzymom idących Drogami św. Jakuba, w realizacji ich pielgrzymki.
Tekst msk, zdjęcia ks. płk Zbigniew Kępa, Beata Sokołowska, Marek Sokołowski