W katedrze polowej 17 września, udziałem we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. płk SG dr Zbigniew Kępa rozpoczęliśmy Pielgrzymkę weekendową „Do św. Józefa po drogach św. Jakuba w intencji upamiętnienia męczeństwa kapelanów katyńskich.
Warszawa – Kalisz 2022-2023”. W Mszy świętej uczestniczyli także pielgrzymi udający się 18 września do Porto, aby w grupie pielgrzymować do Santiago de Compostela. Po Eucharystii ks. płk SG Kępa asyście diakona odmówił modlitwy błogosławieństwa i pokropił wodą święconą pielgrzymów udających się na Drogi Świętego Jakuba. Od Księdza Kapelana pielgrzymi otrzymali okolicznościowe kartki pocztowe, wydane na okoliczność 83. Rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę z wizerunkiem Kapelana Wojska Polskiego ks. kpt Józefa Kacprzaka (1886-1940) i różance Ordynariatu Polowego. Następnie po wspólnym zdjęciu na schodach katedry polowej Danuta Ziętalewicz, w imieniu pielgrzymów udających się do Grobu Apostoła Jakuba Starszego, powiedziała, że grupa 12 osób, udająca się do Portugalii i Hiszpanii zamierza pielgrzymować z miasta Valenca przez Porrino – Redondela – Pontevedra – Caldas Reis – Padron do Santiago de Compostela. Po symbolicznym wspólnym pokonaniu odcinka drogi, pożegnaliśmy pielgrzymów do Santiago, umawiając się na pielgrzymowanie do Kalisza, po ich powrocie do Polski.
Ósemka pielgrzymów z Konfraterni wzmocniona przez towarzyszące nam dwie panie: Karolinę Kucińska z SPPK i Sandrę Fons udała się w kierunku kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w parafii Świętego Jakuba na Ochocie. Od tego kościoła, przy którym 25 lipca poświęcony został słupek Jakubowy, rozpoczyna się Warszawska Droga Świętego. Stąd szybkim tempem, ruszyliśmy w kierunku Płochocina. W Warszawie Idąc ulicą Popularną, odwiedziliśmy stojących przy niej kościół Matki Bożej Saletyńskiej. Tu przy Tablicy z płaskorzeźbą Matki Bożej Katyńskiej, upamiętniającej Ofiary Golgoty Wschodu: Katynia, Kozielska, Ostaszkowa, Starobielska Ks. Kapelan poprowadził modlitwę za pomordowanych na Wschodzie, w tym za Kapelanów Katyńskich. Z miejscem tym związany był właśnie ks. kpt Józef Kacprzak, bowiem kościół stoi na terenie niegdyś należącym do rodziny Kapłana, Męczennika Wschodu.
Po przejściu jeszcze kilku kilometrów drogi pożegnaliśmy Warszawę. Po dojściu do Ożarowa Mazowieckiego nawiedziliśmy sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie skorzystaliśmy obok świątyni z oferty czynnej jeszcze na plenerowej Lodziarni – Kawiarni. Za Ożarowem w Gołaszewie, przy zabytkowej figurce Matki Bożej odmówiliśmy modlitwy prosząc Maryję Niepokalaną w intencjach drogi. Po drodze zaciekawiła nas jeszcze zabytkowa kuźnia. Stąd już idąc w pobliżu torów kolejowych doszliśmy do przystanku kolejowego w Płochocinie aby po około 30 km marszu zakończyć nasz pierwszy etap pielgrzymki do Kalisza. Uczestniczyli w nim Kapelan Konfraterni ks. płk. Zbigniew Kepa i Konfratrzy: Anna Przygoda, Adam Jabłonka, Dorota Zalewska, Jerzy Wróblewski, Beata Sokołowska, Marek Sokołowski, Łukasz Stefaniak.