Odwołanie wspólnego przejścia etapowej pielgrzymki na Górę Świętej Anny, w dniach 21-22 marca.

W trakcie spotkania braterskiego, 12 marca w katedrze polowej związanego z uroczystością konsekracji katedry i przysięgą nowych konfratrów. Po konsultacji z Księdzem Kapelanem, obecnymi na spotkaniu członkami Kapituły: Danutą i Piotrem oraz siostrami z zespołu pielgrzymkowego: Anią i Beatą, a także obecnymi Siostrami i Braćmi.
Podjąłem decyzję o odwołaniu wspólnego wyjazdu na nasz kolejny etap pielgrzymki Trzebce-Mstów.
Co do nowego terminu i planu drogi, będziemy mogli odnieść się po normalizacji sytuacji w Polsce, spowodowanej zagrożeniem epidemiologicznym.
Zaliczki mogą pozostać na koncie Konfraterni i zaliczone na poczet przyszłego przejścia albo być zwrócone ewentualnie przeksięgowane na poczet składki braterskiej na 2020 rok. Prosimy o informację skierowaną do Skarbnika Wiesława.
Życzę spokoju, w tym doświadczeniu, które przeżywamy, w tych dniach wzmagającego się zagrożenia epidemią koronawirus SARS-CoV-2 .
Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni za siebie
i innych.

Ten czas, to dla nas szansa na szczególne, wielkopostne rekolekcje i wezwanie do modlitwy za chorych i tych, którzy śpieszą im z pomocą medyczną i opieką oraz za wszystkich, którzy swą pracą starają się ograniczyć negatywne skutki zagrożenia.
Niech się wzmacnia nasze zaufanie i zawierzenie się Bogu, naszej patronce Matce Bożej z Pilar oraz Świętemu Jakubowi.

Patronem od chorób zaraźliwych jest św. Roch, pielgrzym-samarytanin, którego wstawiennictwa u Boga, wierni a pielgrzymi szczególnie przywoływali w trudnych chwilach zagrożenia niszczącymi chorobami.


Marek Sokołowski
Senior Konfraterni Świętego Jakuba Apostoła Starszego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *